г.Днепр, пр. Мануйловский (Воронцова), 9

ПН - ПТ 9:00 - 19:00, СБ 9:00 - 17:00, ВС - Выходной

Які існують методи реставрації зубів?

Які існують методи реставрації зубів?

Реставрація зубів — це процес відновлення зуба, який пошкоджений, втратив частину своєї структури або функції. Існує декілька методів реставрації зубів, таких як:

  1. Композитна реставрація:
    Використовується спеціальний матеріал (композит) для заповнення дірок або відновлення частини зуба. Цей матеріал добре адаптується до форми зуба та може бути забарвлений у відповідність до природного кольору зуба. Перевагою цього методу є його невисока вартість та те, що процедура може бути проведена за один візит до стоматолога.
  2. Вініри:
    Це тонкі керамічні шари, які клеяться на передню частину зубів, щоб відновити їхню форму та вигляд. Вініри часто використовуються для відновлення зубів, які пошкоджені або мають косметичні дефекти, такі як нерівності, надмірне простори між зубами або плями. Вініри забезпечують довготривалу та естетичну реставрацію зубів.
  3. Коронки:
    Це міцні керамічні або металеві ковпачки, які надіваються на пошкоджені зуби. Коронки застосовуються для відновлення зубів, які мають серйозні пошкодження, зубів з великою кількістю пломб або зубів після виконання ендодонтичної процедури (лікування каналів). Коронки допомагають зберегти зуб та надати йому стійку захист від подальших пошкоджень.

Кожен метод має свої переваги. Композитна реставрація є більш доступним та економічним методом, який може бути виконаний за один візит до стоматолога, без необхідності приготування вінірів або коронок в лабораторії. Однак, цей метод може вимагати більш частої заміни, особливо якщо зуб знаходиться в області великого навантаження при жуванні.

Вініри забезпечують стійкий та естетичний результат, і можуть бути виконані за один або два візити до стоматолога. Вініри також можуть бути більш стійкими та менш приймані до забруднень, ніж композитні реставрації, але вони можуть бути дорожчими та потребують відносно більшої кількості обробки зуба, що може призвести до збільшеного ризику виникнення ускладнень.

Коронки забезпечують найбільший захист зубів, і можуть бути більш стійкими та менш приймані до забруднень, ніж вініри. Коронки можуть бути виконані з кераміки або металу, що дозволяє підібрати оптимальний варіант для конкретного випадку. Однак, коронки можуть бути дорожчими та потребують більшої обробки зуба, що може призвести до збільшеного ризику виникнення ускладнень, а також до втрати частини здорової тканини зуба.

В кожному конкретному випадку, стоматолог має враховувати стан зуба, бюджет та очікування пацієнта, щоб вибрати оптимальний метод реставрації зуба.

 

Естетична реставрація зубів

Відновлення зуба, який пошкоджений
Стоимость: від 800 грн Время:
Автор Барабаш А.В. Врач-стоматолог с опытом работы более 10 лет
Опубликовано: 20.03.2023


г.Днепр, пр. Мануйловский (Воронцова), 9

ПН - ПТ 9:00 - 19:00, СБ 9:00 - 17:00, ВС - Выходной